اطلاعیه فروشگاه

این سایت با هدف کمک به ترویج و گسترش علوم مختلف ایجاد شده است،امیدواریم بتوانیم نیاز بازدیدکنندگان محترم را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت پاسخگو باشیم.

دانلود تحقیق پرورش گاو

دانلود تحقیق پرورش گاو

 

 

 

 

 

 

 

پرورش گاو شيري

جايگاه گاو در رده بندي جانوري : گاو متعلق به خانواده بوویده زیر بخش از راسته نشخواركنندگان (حيواناتي كه غذا را بالا مي آورند و دوباره مي جوند) از راسته آرتيوواكتيو (حيواناتي كه سمهاي جفت و شکافته دارند ) مي باشد.

خانواده بوويده چندين جنس دارد كه يكي از آن جنس BOS بود كه شامل تمام گاوهاي وحشي و اهلي مي باشد . گاوهاي اهلي متعلق به زير جنس تاروس Taurus از جنس Bos هستند. زير جنس تاروس شامل دو گونه Tipicus , indicus است . ايندیكوس شامل حيوانات كوهان دار و تیپیکوس بدون كوهن است .

نژادهاي گاو شيري

‌هلشتاين – فرزين :كه اسم رسمي هلشتاين مي باشد.

خصوصيات :

بزرگترين ، پرتوليد ترين و پر تعدادترين نژاد در دنيا، بيشترين توليد كننده شير با كمترين درصد چربي، داراي رنگ سياه سفيد بطور غالب و گاهي رنگ قرمز سفيد، گوساله آنها در هنگام توليد بالاترين وزن را در ميان ساير نژادها دارند . موطن اصلي آنها استانهای شمالي و غربي فریزیلند هلند هستند .

 

نژاد جرسي :

 فعاليت هاي به نژادي اين نژاد در جزيره جرسي آغاز شد و غذاي آنها بصورت مرتعي مي باشد .

خصوصيات گاو نژاد جرسي :  

كوچكترين نژاد گاو شيري كه به دليل چربي زرد براي توليد گوشت قرمز و سفيد گوساله ارزش چنداني ندارد . در مقايسه با ساير  نژادها بيشترين درصد چربي و مواد جامد بدون چربي را توليد مي كند.

نسبت به ساير نژادها زودتر بالغ شده و سريعتر به اوج توليد مي رسند .

شير اين نژاد به علت كاروتن زياد زردرنگ مي باشد .(كاروتن پیش ساز ويتامين  Aاست) .

نژاد گرنزي :

اندكي از جرسي بزرگتر است و نوع مشخصات شير آن شباهت زيادي به جرسي دارد . درصد چربي و مواد جامد بدون چربي (SNF) كمي کمتر از جرسي است . رنگ شير آن به علت وجود كاروتن بيشتر ، زردتر از جرسي است.

مانند جرسي بعلت زردي رنگ چربی براي توليد گوشت مناسب نيستند . در مراتع علوفه خود را تهيه مي كنند .

براون سوئيس :

قديمي ترين نژاد شيري گاو است  از نظر وزن بعد از هلشتاين حائز مقام دوم است و در كوههاي سوئيس اصلاح شده است .

خصوصيات

 داراي رنگ قهوه اي خيلي روشن تاخیلی تیره، به علت اندازه بزرگ و وزن زياد گوساله ، چربي سفيد بدن ، براي پرواربندي گوشت سفيد گوساله مرغوبيت دارد مانند هلشتاين دير بالغ مي شوند و نسبت به ساير نژادها ديرتر به توليد مي رسند البته بعد از هلشتاين

آيرشاير :

 اين نژاد در منطقه آير جنوب غربي اسكاتلند اصلاح نژاد شده است . اين گاوها بزرگتر از گرنزي و جرسي بوده رنگ آنها از قرمز تا قهوه اي تا قرمز و سفيد متغير است . داراي چربي تقريبا 4% است .

شورت هورن :

 به عنوان نژادي دو منظوره شناخته شده است اندازه نسبتا بزرگشان يك امتياز مثبت براي توليد گوشت از آنها است.

نژاد های معروف گوشتی دنیا:

آبريدن آنگوس :

يكي از خصوصيات مشخصه اين نژاد تحمل و مقاومت بالاي آنها به شرايط گوناگون جوي است لذا در بيشتر نقاط دنيا براي دو رگ گيري از نژادهاي بومي اين نژاد استفاده مي شود. اين نژادها بی شاخ هستند و چون بي شاخي صفت غالب در آنها است گوساله نسل اول همه بي شاخ هستند كه از نظر آسان كار كردن و زخم نكردن پوست و زيان نرساندن به گوشت داراي اهميت هستند . گوساله اين نژاد معمولا به آساني و بدون نياز به كمك به دنيا مي آيند .

هردفورد:

اين گاو از نظر قدرت توليد گوشت در سراسر دنيا شهرت دارد . گاوهاي مقاوم با قدرت چراي بالا هستند و به آساني مي توانند در مراتع با گراس پروار شوند خصوصيات رنگ  سفيد صورت آنها به صورت غالب مشخصه آنها مي باشد .

نژاد شاروله :

 منشاء اين نژاد استان شارول در فرانسه ، بعنوان نژاد دو منظوره كاروگوشت از قدیم به كار گرفته مي شدند . كيفيت لاشه آنها  عالي بوده به علت نداشتن چربي زير پوست مي توان بدون افرايش چربي روی لاشه آنها را تا وزنهاي زياد پروار کرد در عوض ميزان چربي درون ماهيچه آنها (ماربلينگ) زياد است.

 

 

و در ادامه داریم:

برخي نژادهاي بومي ايران

تاسيس گله گاو شيري

ساختمانهاي گاوداري

فیزیو لوژی گاو شیری

تغذيه گاو

روش های مختلف نگهداری علف

بلوغ جنسی

زایمان

بیماری ها

روشهاي شناسايي گاو

اصلاح نژاد، ارزیابی تیپ و انتخاب اسپرم

 

فایل ورد 136 صفحهپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
DOC65_986674_1138.zip22.5 MB