اطلاعیه فروشگاه

این سایت با هدف کمک به ترویج و گسترش علوم مختلف ایجاد شده است،امیدواریم بتوانیم نیاز بازدیدکنندگان محترم را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت پاسخگو باشیم.

دانلود پاورپوینت مواد مخدر و اثرات مخرب آن

دانلود پاورپوینت مواد مخدر و اثرات مخرب آن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

 

مقدمه

مواد مخدر

تاریخچه مصرف مواد مخدر

تاريخچه مواد مخدر در ايران

اعتياد چيست ؟

عوامل موثر بر ایجاد اعتیاد

دلایل مهم برای توجیه مصرف مواد

مواد مخدر ونوجوانان

مواد مخدر و زنان

مواد مخدر و پدر

راههای مقابله با مصرف مواد

 

 

 

 مقدمه

سوء مصرف و اعتياد به مواد مخدر يكي از بلاياي بزرگي است كه بشر امروزه در همه جاي جهان با آن دست به گريبان است. كارتل هاي بين المللي و باندهاي عظيم قاچاق مواد مخدر در همه جاي جهان از جمله در نزديك كشور عزيزمان پايگاه هايي دارند و به تجارت اهريمني خود كه دومين تجارت پر سود دنياست مشغول هستند .

اگر چه مقابله با تجارت غير قانوني مواد مخدر و اثرات آن چالشي بزرگ براي جامعه جهاني است، جالب است بدانيم كه پرسودترين تجارت هاي امروز دنياي ما تجارت اسلحه و مواد مخدر يعني كسب و كارهايي براي نابودي بشر است.

 

 

مواد مخدر

پدیده شوم قاچاق موادمخدر بیش از آنكه فعالیتى سوداگرانه، تجارى و اقتصادى در عرصه مافیاى اقتصاد بین ‏المللى  باشد، ابزارى كارآمد، مؤثر و راهبردى در گسترش نظام سلطه صاحبان قدرت جهان بر كشورهاى توسعه نیافته است. تحلیلگران مسائل سیاسى و  اجتماعى بر این باورند كه در تهاجم و نفوذ فرهنگی، پدیده موادمخدر مهمترین عامل به تباهى كشیدن و انحطاط اخلاقى جوامع به شمار می‏ رود. متاسفانه گسترش دامنه مصرف موادمخدر در جامعه امروزى به حدى است كه حتى قشر متفكر و تحصیل كرده را نیز به سمت خود كشانده است. مبارزه با اعتیاد نیز قطعاً بیش از آنكه   ماموریتى در راستاى وظایف مصرحه نیروى انتظامى باشد، اقدامى است  استراتژیك در مقابله با ابزار نظام سلطه جهانى در انحطاط اخلاقى  جوامع با اهداف خاص سیاسی.

 

تاريخچه مصرف مواد مخدر

خاصيت خواب آوري و تخديري شيره خشخاش اززمان تاريخ مكتوب بشر بر انسان شناخته شده است . آدمي كه از آغاز زندگي خود همواره در جستجور راهي براي فرار از رنج ها و دردهاي خود بود خيلي زود افيون يا شيره خشخاش را شناخت و به كار برد .

سومريان از كهن ترين اقوامي بودند كه ترياك را شناختند و آن را گياه شادي بخش ناميدند آن گونه كه از نوشته هاي باستاني برمي ايد مردم بابل ، مصر و روم از  دير باز نه تنها ترياك را مي شناختند بلكه آن را كشت مي كرده و به خواص تخديري آن نيز گاهي اشاره داشته اند .

گفته مي شود جايگاه اصلي ترياك مصر بوده است چراكه مصري ها از قديم خشخاش را كشت و شيره آن را مصرف مي نموده اند و آن را تبائيكا مشتق از واژه تبس نام شهري كه خشخاش  در آن  كشت مي شده است مي ناميدند .

در آشور بر روي  نقش برجسته هايي كه به دوران پيش از ميلاد مي رسد به تصوير دسته گلي از كوكنار يا خشخاش برمي خوريم . همچنين بر روي يكي از سكه هاي يونان باستان نيز تصوير بوته خشخاش ديده مي شود .

 

 

فایل پاورپوینت 27 اسلاید

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
filedoc_2103477_8718.zip749.8k