اطلاعیه فروشگاه

این سایت با هدف کمک به ترویج و گسترش علوم مختلف ایجاد شده است،امیدواریم بتوانیم نیاز بازدیدکنندگان محترم را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت پاسخگو باشیم.

دانلود پاورپوینت تاخیر در ازدواج و بررسی دلایل آن

دانلود پاورپوینت   تاخیر در ازدواج و بررسی دلایل آن

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

 

ازدواج يك سنت ديرينه اجتماعي است كه از آغاز زندگي بشر مرسوم بوده و در تمامي اقوام و ملل مذهبي و غير مذهبي وجود داشته و دارد. ازدواج يك نياز و خواسته طبيعي زن و مرد است و همه مكاتب و اديان الهي و از جمله دين مبين اسلام بر آن صحه نهاده اند و پيروان خود را بر آن ترغیب نموده اند. قرآن كريم مي فرمايد: « و از آيات لطف الهي آن است كه براي شما از جنس خودتان جفتي بيافريد كه در بر او آرامش يافته و با هم انس گيريد و ميان شما رأفت و مهرباني برقرار نمود و همانا در اين امر براي مردم با فكرت ادله علم و صحت حق آشكار است. » (سوره روم، آيه ۲۱). پيامبر گرامي اسلام (ص) در اهميت امر ازدواج فرموده اند: بهترين امت من در درجه اول كساني هستند كه ازدواج كرده اند و مردان و زنان بدون همسر در رتبه آخر قرار دارند و در جايي ديگر مي فرمايند:

( كسي كه  ازدواج كند نيمي از دينش را كامل كرده است. )

 

ازدواج و انتخاب همسر از نظر بهداشت رواني اهميت بسزايي دارد ،ثابت شده افرادي كه ازدواج كرده اند و در اين امر موفق بوده اند كمتر دچار اختلال رواني گرديده اند.

از ديدگاه جامعه شناسان و روانشناسان، ازدواج يكي از عوامل تعيين كننده سلامت فرد و جامعه است و از قوي ترين عوامل بازدارنده جرم و نابهنجاري است چنانكه نشان داده شده است درصد افراد متأهل زنداني بسيار پايين تر از افراد مجرد است و زنان مجرد به مراتب بيشتر از زنان متأهل دچار اختلالات عصبي هستند.

فوايد ازدواج را مي توان در كسب استقلال، انس و آرامش، حفظ عفت و مصونيت از گناه و توليد مثل و سلامت و امنيت جامعه مطرح كرد.

 

و در ادامه داریم:

عوامل تأخیر در ازدواج

راهبردها و عوامل کاهش سن ازدواج

منابع 

 

فایل پاورپوینت 15 اسلایدپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
filedoc_2060969_1903.zip584k